Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych
Tworzenie stron WWW
0

Strony internetowe WordPress – porównanie formularzy kontaktowych

Formularze kontaktowe to waży element każdej strony www. Pomagają komunikować się z potencjalnymi klientami i zdobywać nowe leady. W tym wpisie postaram się porównać kilka najpopularniejszych wtyczek formularzy kontaktowych dla WordPressa, aby każdy mógł wybrać najlepsze dla swoich potrzeb rozwiązanie.

Jak wybrać odpowiednią wtyczkę do formularza kontaktowego do strony na WordPressie?

Aby wybrać odpowiedni plugin formularza kontaktowego do strony zbudowanej na WordPressie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów:

 • Łatwość użycia – intuicyjny interfejs użytkownika jest bardzo ważny, ponieważ pomaga obniżyć krzywą uczenia się i łatwiej tworzyć formularze kontaktowe.
 • Możliwości –  dobra wtyczka pozwoli Ci tworzyć wiele rodzajów formularzy, w tym formularze kontaktowe, formularze zamówień, formularze rejestracyjne, quizy, ankiety itp.
 • Dokumentacja – dokumentacja wtyczki powinna być obszerna, a jednocześnie na tyle prosta, aby w prosty sposób wyjaśnić różnorodne funkcje i ustawienia modułu.
 • Wsparcie: należy rozważyć wybór wtyczki, która jest ciągle rozwijana, posiada dużą liczbę pobrań i pozytywnych ocen w repozytorium WordPressa

WPForms

WPForms to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka formularza kontaktowego. Intuicyjny kreator do tworzenia formularzy „przeciągnij i upuść” WPForms sprawia, że ​​jest to najbardziej przyjazna dla użytkownika wtyczka formularzy dla WordPress.

WPForms Lite jest dostępny za darmo w oficjalnym repozytorium WordPressa. Darmowa wersja zawiera wszystkie podstawowe funkcje formularza kontaktowego, w tym podstawowe pola formularzy, pole captcha do ochrony przed spamem, powiadomienia e-mail i stronę z podziękowaniami itp.

WPForms pro zawiera wiele innych przydatnych funkcji takich jak chociażby logikę warunkową, formularze wielostronicowe, płatności czy geolokalizację.

Contact Form 7

Głównym konkurentem WPForms jest Contact Form 7 . Wtyczka potwierdziła swoją znaczącą pozycję imponującymi 5 milionami aktywnych instalacji w repozytorium WordPressa.

Za pomocą Contact Form 7 możesz budować podstawowe formularze kontaktowe i dodawać je do swojej witryny. Jednak tworzenie formularzy kontaktowych nie jest tak łatwe, jak w przypadku WPForms ze względu na interfejs oparty na HTML. Aby korzystać z tej wtyczki, musisz mieć podstawową wiedzę na temat składni języka HTML.

W przeciwieństwie do innych wtyczek na liście, plugin Contact Form 7 jest całkowicie darmowy bez żadnych płatnych opcji. Istnieje jednak kilka wtyczek innych firm, które służą jako dodatki do Contact Form 7.

Plusy:

 • Plugin jest całkowicie darmowy.
 • Wtyczka jest dostarczana z obszerną dokumentacją. Istnieje również rozbudowane forum gdzie można znaleźć rozwiązanie wielu problemów.
 • Wtyczka działa dobrze z większością motywów WordPress.

Minusy:

 • Interfejs nie jest wystarczająco intuicyjny.
 • Korzystanie z Contact Form 7 do tworzenia lub edytowania formularzy wymaga podstawowej znajomości składni języka HTML.

Ninja Forms

Ninja Forms to kolejny plugin freemium do tworzenia formularzy kontaktowych na stronach www opartych na WordPressie.  Moduł ten podobnie jak WPForms jest również wyposażony w kreator formularzy typu „przeciągnij i upuść”, który jest łatwy w użyciu dla początkujących użytkowników.

Bezpłatną wersję wtyczki można pobrać z repozytorium WordPressa. Posiada ona podstawowe pola, za pomocą których możesz stworzyć nieograniczoną liczbę formularzy.

Dostępna jest wersja premium wtyczki, która posiada dodatkowo:

 • Formularze dynamiczne wykorzystujące logikę warunkową
 • Formularze wieloetapowe
 • Integracje z popularnymi narzędziami do e-mail marketingu

Gravity Forms

Gravity Forms to płatna wtyczka do tworzenia formularzy, która zawiera wiele zaawansowanych funkcji. Podobnie jak WPForms i Ninja Forms, wtyczka ma intuicyjny wizualny kreator formularzy. Inne ważne funkcje to logika warunkowa, powiadomienia e-mail, ochrona przed spamem, responsywny design itp. Ponadto Gravity Forms posiada dziesiątki dodatków i integracji dla różnych aplikacji internetowych i usług e-mail marketingu.

Wszystkie formularze utworzone za pomocą Gravity Forms będą w pełni responsywne i będą wyglądać świetnie na wszystkich urządzeniach.

Plusy:

 • Kreator typu „przeciągnij i upuść” ułatwia tworzenie formularzy.
 • Moduł jest dobrze zintegrowany z MailChimp, Paypal, Stripe i Dropbox.
 • Niezawodne wsparcie – ogólne problemy są rozwiązywane na forum, a wsparcie e-mail jest zapewniane w przypadku problemów technicznych.

Minusy:

 • Nie ma darmowej wersji – w przeciwieństwie do innych pluginów z tej listy, jest to wtyczka tylko premium
 • Brak płatności miesięcznych lub kwartalnych
5/5 - (2 votes)
Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Tworzenie stron www – czym jest Bootstrap?
Własna strona internetowa
Własna strona internetowa
Dobrze zaprojektowana strona internetowa
Dobrze zaprojektowana strona internetowa

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button