Sklepy internetowe Prestashop
E-commerce
0

Sklepy internetowe Prestashop

Szukasz platformy e-commerce o otwartym kodzie źródłowym , aby uruchomić swój sklep internetowy? W dzisiejszym wpisie postaram się przeanalizować sklepy internetowe oparte o skrypt PrestaShop przyjrzeć się ich funkcjonalności i odpowiedzieć na najpopularniejsze pytania związane z tym właśnie oprogramowaniem sklepu internetowego.

Konfiguracja sklepu może zająć trochę czasu, ponieważ jego zaplecze jest dosyć złożone i dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała doświadczenia z obsługą platform e-commerce cały proces może się wydawać dość skomplikowany. Jednak PrestaShop posiada wbudowany samouczek, który krok po kroku przeprowadza nas przez poszczególne etapy konfiguracji sklepu internetowego.

Po zakończeniu procesu konfiguracji następnym krokiem będzie wybór modułów, które będą Ci potrzebne w sklepie internetowym. Jeśli Twoja wiedza w tym zakresie niewystarczająca, warto poszukać programisty lub sprawdzonej firmy, która zajmie się tworzeniem sklepu internetowego za Ciebie.

Sklepy internetowe Prestashop – tworzenie produktów

W Prestashop możesz w prosty sposób stworzyć dowolną liczbę produktów, które potem będziesz potem sprzedawał. Tak jak w przypadku wielu innych skryptów również w Prestashop istnieje możliwość sprzedaży produktów cyfrowych.

Oprócz tego z poziomu panelu administracyjnego możemy zarządzać stanami magazynowymi i ustawiać alerty w momencie kiedy ilość danego produktu jest bliska 0. W sekcji tworzenia produktu możemy także ustawić znaczniki meta title i description, które są istotne dla SEO.

Prestashop i fragmenty rozszerzone Google

Fragmenty rozszerzone to kody, które ułatwiają wyszukiwarkom porządkowanie informacji. Dzięki temu Twoi potencjalni klienci mogą zobaczyć produkty, których szukają już z poziomu wyszukiwarki Google i porównać ceny.  Wdrożenie fragmentów rozszerzonych zwiększy zasięg oferty Twojego sklepu internetowego i wygodę zakupów klientów.

Sklepy Prestashop to ogromna społeczność i wiele dodatków

 Platforma Prestashop ma dużą społeczność użytkowników i programistów. Oznacza to, że jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub masz jakieś wątpliwości co do funkcjonalności sklepu to na pewno szybko znajdziesz rozwiązania i odpowiedzi.

W oficjalnym repozytorium Prestashop dostępne są tysiące motywów i modułów do pobrania. Niektóre są bezpłatne, inne nie. Większość płatnych dodatków i modułów w oficjalnym repozytorium Prestashop kosztuje mniej niż 100 USD, ale są też moduły, które mogą kosztować znacznie więcej. Na polskim rynku również istnieje kilka firm, które oferują dodatki i rozszerzenia dla Prestashop. Koszty są różne w zależności od tego jakie funkcjonalności oferuje dany moduł. Dla przykładu koszt modułu do Prestashop w X13.pl wacha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od modułu i rodzaju licencji.

Wydajność sklepów internetowych Prestashop

Wydajność PrestaShop będzie w dużej mierze zależała od platformy hostingowej, na której uruchomiony jest sklep internetowy. Niektórzy dostawcy hostingowi mają lepsze wyniki jeśli chodzi o wydajność dlatego przed wybraniem oferty konkretnej firmy hostingowej warto przeprowadzić testy wydajności. Kiedy ruch w Twoim sklepie zacznie rosnąć, hosting współdzielony może nie wystarczyć. Kiedy dojdziesz do momentu, w którym uzyskujesz wiele jednoczesnych wizyt, prawdopodobnie będziesz musiał pomyśleć nad zmianą hostingu i wykupieniem VPSa. Więcej o typach hostingów pisałem w artykule: Jaki hosting wybrać dla swojej strony www?

Kamil Niewczas
Webdesigner, webdeveloper, pasjonat IT i nowoczesnych technologii. Moja przygoda z komputerami zaczęła w 1994 roku kiedy to stałem się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200. Interesuję się wszystkim co jest związane z tworzeniem stron www i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Mogę zaoferować praktyczną wiedzę i usługi z zakresu tworzenia stron internetowych ludziom, którzy chcą zaistnieć w sieci, bądź odświeżyć obecną witrynę, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Mieszkam w Kielcach (województwo świętokrzyskie) jednak obszar mojej działalności jest właściwie nieograniczony. Jako SIPLEX Studio z powodzeniem obsługujemy klientów z całego kraju.
Podobne posty
Sklep internetowy – porównanie pluginów do WordPress
Sklep internetowy – porównanie pluginów do WordPress
Czy zakupy w sklepach internetowych są bezpieczne?
Czy zakupy w sklepach internetowych są bezpieczne?
sklepy internetowe
Sklepy internetowe: OpenCart czy WooCommerce – porównanie

Zostaw komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja strona

Call Now Button+48 691 498 206